338843
aktualizacja: 2020.02.27

ZHP CHORĄGIEW ŚLĄSKA
HUFIEC SOSNOWIEC

ul. 1-go Maja 21/23
41-200 Sosnowiec

NIP: 634-019-54-83
REGON: 240572621
ING BŚ
22 1050 1360 1000
0008 0000 2040

(32) 266 19 91
(32) 266 66 79

Hufiec czynny:
od poniedziałku do piątku
w godzinach
9.00-17.00
Organizacja Pożytku Publicznego

KRS 0000273051

zachęcamy
do przekazania
swojego podatku

dowiedz się więcej...

LOGOWANIE

login:

hasło:

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA GROMAD I DRUŻYN WRZESIEŃ - LISTOPAD 2019


2020-02-27 18:36autor: phm. Tomasz Bujarski

W imieniu zastępczyni komendantki hufca przesyłam "TABELĘ oraz WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA GROMAD I DRUŻYN" za okres od września do listopada 2019 roku. /według nowego regulaminu/.

Tabela współzawodnictwa gromad i drużyn

Wyniki współzawodnictwa gromad i drużyn


DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ


2020-02-22 14:41autor: phm. Tomasz Bujarski

"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście"
/Robert Baden-Powell/


Z okazji Dnia Myśli Braterskiej w imieniu własnym oraz Komendy i Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP Sosnowiec życzę dziś wszystkim wytrwałości i pomyślności w pracy nad sobą. Odwagi w radzeniu sobie z największymi wyzwaniami jakie stawia przed nami życie pełne harcerskiej służby. Życzę Wam przyjaźni na całe życie zahartowanej w ogniu ciężkiej pracy i przeciwnościach losu, aby każda chwila przepełniona była wiernością słów, wypowiadanych podczas Przyrzeczenia Harcerskiego.

Czuwaj!

phm. Edyta Borecka
Komendantka Hufca ZHP Sosnowiec


Wielka Wysyłka materiałów dla drużynowych


2020-02-22 14:30autor: phm. Tomasz Bujarski

Wielka Wysyłka materiałów dla drużynowych
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej wszyscy drużynowi w Polsce otrzymają segregator z materiałami do pracy z jednostką. Każdy drużynowy w ZHP powinien otrzymać segregator oraz pakiet materiałów właściwy dla metodyki, którą pracuje.


„Polityka ochrony bezpieczeństwa dzieci w Związku Harcerstwa Polskiego” – Tekst załącznika do Uchwały GK ZHP nr 111/2020 z dn. 13.01.2020 r. w sprawie Polityki ochrony bezpieczeństwa dzieci. Tekst względem poprzedniej uchwały poszerzony jest o procedurę interwencji wobec uzyskania informacji o prawdopodobieństwie skrzywdzenia.
dla kogo: dla wszystkich
„Poradnik o planowaniu działania wychowawczego” – autorka Lucyna Czechowska – Głównym celem poradnika jest zapewnienie realizacji Misji ZHP przy pomocy metody harcerskiej na każdym etapie programowania pracy gromady/drużyny/kręgu. Zawiera on zasady i praktyczne rozwiązania sprzyjające doskonaleniu umiejętności planowania, w tym odniesienia do źródeł, które dodatkowo rozwijają poszczególne wątki. Przesłanie: celem wszystkiego, co znajdzie się w programie pracy jednostki musi być wychowanie.
dla kogo: dla wszystkich
„Sprawdź się – narzędzie do ewaluacji pracy gromady/drużyny” – redaktorka Agata Erhardt-Wojciechowska – „Sprawdź się” to adaptacja narzędzia skautów holenderskich „Power up your game”. Gra w prosty i przyjemny sposób pomaga grupom harcerskim (zastępom, drużynom, kadrze/radzie drużyny) ewaluować działania w obszarach: ja w gromadzie/drużynie, gromada i szóstki/drużyna i zastęp, system małych grup, program, rodzice, kadra drużyny/rada drużyny/zastęp zastępowych – kadra, harcówka i materiały.
dla kogo: dla wszystkich
„Zabawy teatralne. Poradnik teatru zuchowego” – redaktor Rafał Derkacz – Pedagogika teatru – ukazanie przez autora jak wiele postaw kształci teatr, a przede wszystkim jak ważną funkcję może on pełnić w pracy wychowawczej. Poradnik jest zbiorem doświadczeń redaktora zuchowca oraz wielu instruktorów pracujących od lat z dziećmi.
dla kogo: dla drużynowych gromad zuchowych
„Nic nie zastąpi zastępów – poradnik dla drużynowego” – redaktorzy Lucyna Czechowska i Łukasz Kochowski – Poradnik dla drużynowych o pracy z systemem zastępowym w drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wielopoziomowych. Publikacja została stworzona z intencją promowania i wspierania funkcjonowania systemu zastępowego poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania: dlaczego ten element metody harcerskiej jest tak istotny i jak się nim dobrze posługiwać? Jego myślą przewodnią jest zdanie: Bez zastępów nie ma harcerstwa, a bez samodzielnych zbiórek nie ma zastępów!
dla kogo: dla drużynowych drużyn harcerskich i starszoharcerskich
„Służba – praktyczny poradnik” – tłumaczenia i adaptacja Aleksandra Berner– Materiał został opracowany na podstawie doświadczeń duńskich organizacji skautowych. Poradnik podzielony jest na dwie główne części – opis modelu Design for Change, opracowanego na podstawie metodologii Design Thinking, pozwalającego harcerzom odkryć inspiracje do działań i pokazującego, jak przekuć je w profesjonalne projekty. Druga część to zbiór pomysłów na zajęcia dla drużyn i zastępów, dzięki którym mogą nauczyć się, jak pracować w zespołach projektowych i realizować wybrane przez siebie idee i pomysły na służbę.
dla kogo: dla drużynowych drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych.

Drużynowi, czekajcie na swój segregator! Już niedługo trafi do hufca, a później do Was!

autor: Marta Jeżak; kategoria: Aktualności GK ZHP

Pakiet drużynowego z okazji DMB


HARCERSKA AKCJA LETNIA DWERNICZEK - Bieszczady 2020


2020-02-06 01:06autor: phm. Tomasz Bujarski

Oferta Letniego Wypoczynku dla dzieci i młodzieży
DWERNICZEK - Bieszczady


Stanica harcerska położona w malowniczym zakolu Sanu, w gminie Lutowiska (powiat leski) w odległości 13 km od Ustrzyk Górnych, teren leśny, górzysty, sąsiaduje z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Ostoja pięknej flory i fauny, możliwość wędrówek po bieszczadzkich szlakach. Co roku w wakacje organizujemy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Do dyspozycji uczestników wypoczynku jest świetlica (jadalnia), boiska do gry w piłkę (możliwość korzystania ze sprzętu sportowego), sanitariaty, umywalnie, natryski. Zapewniamy noclegi w namiotach ośmio osobowych wraz z wyposażeniem (łóżka, materace, półki, koce), pełne wyżywienie (4 posiłki), fachową opiekę wychowawczą i medyczną, atrakcyjny program zajęć (biwaki, rajdy, wycieczki). W obozach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Informujemy, że w tym roku organizujemy w Bieszczadach dwa turnusy w terminach:

I TURNUS - od 05.07.2020 r. do 19.07.2020 r.
II TURNUS - od 18.07.2020 r. do 01.08.2020 r.

Koszt uczestnictwa wynosi 1350 zł

Informacje o ewentualnej możliwości dofinansowania przez UM kosztów obozu - podamy w terminie późniejszym.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie do Hufca wniosku /druk zamieszczony poniżej oraz w zakładce "Akcja Letnia"/.

SERDECZNIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY!!!

Zgłoszenie na obóz


REALIZACJA ZADANIA "BĄDŹ BEZPIECZNY"


2020-01-30 08:41autor: phm. Tomasz Bujarski

Czuwaj,
W załączniku przesyłam wytyczne w sprawie kontroli w ramach akcji "Bądź Bezpieczny" w naszym hufcu. W imieniu Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP Sosnowiec proszę o zapoznanie się z dokumentem oraz przedstawienie dokumentacji w ustalonym terminie do dnia 12 lutego br.

Z harcerskim pozdrowieniem
-Czuwaj!

pwd. Jakub Pladek
sekretarz komisji rewizyjnej hufca

Wytyczne do realizacji zadania "BĄDŹ BEZPIECZNY"